או מה הבדל בין טיפל /ייעוץ הוליסטי- רוחני, לטיפולים אחרים ולמי זה מתאים?

אז לפני שאענה על השאלות שבכותרת ואסביר מה זה הוליסטי, אני רוצה להתוודות. לספר לכם איך ומתי הגעתי לעולם ההוליסטי- רוחני.  אז ככה: נראה לי שמאז ומעולם הרגשתי דברים. בצורה מאוד עמוקה וחזקה. בשלבים מוקדמים של החיים שלי קיבלתי, מה שנקרא, מסרים, באמצעות חלומות. פיתחתי את היכולות הזאת באמצעות לימודים שונים בתחומים שונים. אסטרולוגיה, טארוט, ביו-ארגונומי ועוד.

יכולה לספר לכם ששנים רבות במצב שבין ערות לשינה היית מקבלת שאלה קבועה:”האם את רוצה את הכוח?,”. תמיד סירבתי. אמרתי לא. יום אחד הסכמתי. כי הרגשתי שאני חייבת להבין את הדבר הזה. מהו הכוח הזה? מה הוא נותן? למה אני צריכה אותו? הוא טוב או רע? ועוד שאלות כאלה ואחרות.כתשובה לכן שלי, הרגשתי זרמים עזים שהחלו בכפות הרגליים ועלו בהדרגה לכל הגוף, הזרמים שיתקו אותי. ללא כל יכולת לזוז או אפילו להניע איבר כלשהו..

ואז גיל, בעלי, עליו השלום, חלה במחלת הסרטן. הדבר היחיד שהצליח להרגיע אותו, לשעות ספורות הוא המגע שלי על גופו. רק אז הצליח להירדם. משם התחלתי לקבל מסרים על מחלתו ואפילו על מותו. זהו ומשם הכול כבר היסטוריה. היום יש לי מטופלים רבים שמגיעים אלי לטיפולים הוליסטיים, הכוללים מגע וטיפול בהילינג, בכדי להקל על כאבים גופניים, מצבים נפשיים לא פשוטים וכו.

אז מה ההבדל בין טיפול הוליסטי רוחני לבין טיפול רגיל? בטיפול הוליסטי, שעובד על חיבר בין גוף לנפש, המטופל לא חייב לספר את מטרת ההגעה שלו וממה הוא סובל. במגע עדיין ותקשור אני מקבלת את המסר מה מטריד אותו ומה הוא הנושא בו הוא עסוק ו/או מוטרד.

משם הדרך ממוקדת יותר, קצרה יותר. בשימוש בכלים מעולם הפסיכודרמה– שיחות וגם תקשור, אנו פותרים את הבעיה, בזמן יחסית קצר, תוך מתן תשובות וכלים פרקטיים לשינוי ופריצות דרך.

למי מתאים הטיפול הזה?

בעצם לכולם . אבל יכול להיות שקצת יותר לאנשים שמרגישים תקועים זמן רב במעגלים שונים של החיים. או בתחום אחד ולא מצליחים לקדם את עצמם , כפי שהיו רוצים,. בין אם היו בעבר בטיפולים כאלה או אחרים, או שמסיבות השמורות להם, מעולם לא היו בטיפול.

הטיפול ההוליסטי- רוחני, הוא עמוק, ממוקד ורך. נותן כלים ממשים ופורץ ערוצי חשיבה ורגש חדשים. מקדם את המטופל להיות קרוב יותר לעצמו, להבין את רגשותיו ולהשתמש בכוחותיו להשגת מטרות ושיפור חייו.

אז מחכה לכם.

דברו איתי

 

טיפול הוליסטי ע"י ירדנה סעדה

אל תתביישו לשתף