אני מאמנת ומטפלת רגשית,  מאמנת בפסיכודרמה. אימון אישי בפסיכודרמה עוסק בהקשבה למגוון הקולות הפנימיים שבתוכנו ונותן להם מקום של כבוד. ההתייחסות הזו מאפשרת זיהוי של סתירה וקונפליקטים פנימיים המייצרים גם בלבול, סתירה, חוסר בהירות והתנהלות שהיא לעיתים צעד אחורה ושניים קדימה

ירדנה - מטפלת בפסיכודרמה

מה הוא משבר?

לפי ויקיפדיה משבר מציין תקופה של קושי גדול בחייו של אדם.

משבר הוא “שבר”, מונח המציין שינוי גדול ובלתי צפוי בחיים, המייצר שבר בין דרך החיים בעבר להווה. משבר יכול להיות מפתיע או תוצאה של הידרדרות לאורך זמן. ההתייחסות הרווחת למשבר היא כחוויה בעלת מאפיינים אישיים, הקשורה לנסיבות חיצוניות, כגון פיטורים ממקום עבודה, מחלה קשה, גירושין. מוות ועוד.

מהו אימון בפסיכודרמה ליציאה ממשברים?

אימון בפסיכודרמה, ליציאה ממשברים, לשיטתי, מתבסס על תפיסת עולם שאומרת שכל בחירה ומצב שלנו בחיים דורש הערכות רגשית מתאימה. לדוגמא אם פוטרנו מהעבודה או התגרשנו או איבדנו אדם היקר, נוצר שבר בחיינו ונכפה עלינו שינוי, שאנחנו לא ערוכים אליו. כלומר קושי וחוסר יכולת להיות “בקשר” עם המציאות החדשה שנכפתה עלינו , כשכמובן שהתוכן והרצון הרגשי שלנו , עדיין לא ברור לנו. החוויה היא חוויה של כאב ובלבול.. בתוך הכאוס הזה יש הבחנה ברורה, לבין תכנים כמו ראציונאל, נורמות חברתיות, רצון “לספק ” את הסחורה וכו,  לבין עולם הרגשות שלנו, שברגעים אלה סובל מעמימות רבה.

האימון בפסיכודרמה ליציאה ממשברים ,מחבר אותנו עם החוויה הרגשית שלנו. מבהיר אותה. נותן לה מקום וקול משל עצמה.
אתם בטח מכירים מצבים שאנשים מסביבכם מבקשים ממכם להתקדם, להתגבר ולהמשיך הלאה, כשהם מביאים איתם גי פי אס של ראציונאל. והוא משום מה, מנווט אתכם לכיוון מסוים   “שתוקע” אתכם.

התקיעות הזו היא תקיעות רגשית והיא זו שמעמיקה את המצב המשברי וקושי לחיות את החיים ביום שאחרי.
המשמעות היא , שיש קול בתוככם שאומר שאין “קשר” בין המקום והצורך הרגשי שלכם לבין הבחירות שאתם עושים. כדי להתמודד ולהמשיך בחייכם.  מצב זה מתאפיין ובא לידי ביטוי באופנים שונים. בבכי, מתח , לחץ, חרדה חוסר הצלחה, קושי להירדם, קושי ליצור קשרים וכו’.

באימון בפסיכודרמה המשלב כלים מעולם הפסיכודרמה וכלים אימוניים, אני מסייעת לכם ליצור “קשר” בין עולמות התוכן שלכם. מאפשרת לכם לבחור בחירה ממקום הנמצא בהלימה רגשית, בקשר רגשי, עם הדבר שמעכב אתכם ועוזר לבצע בחירה חדשה ממקום שלם ובוחר. בחירה המחוברת למהות שלכם. לערכים לתפיסת העולם מבלי להיות מושפעים חיצונית. התהליך המשלב כלים מעולם הטיפול בפסיכודרמה וכלים אימוניים, יוצר יעילות והשגת מטרות בתהליך קצר מועד.

מורנו , אבי הפסיכודרמה, סבר שהיכולת של האדם להגיב באופן יצירתי למצבים שונים, הוא דרך ספונטניות – בעזרת כלים פסיכודרמטיסטיים אחבר אותך לרצון הרגשי ואלמד אותך להגיב באופן אותנטי המתאים לך בלבד, מבלי להקשיב לעצות ו/או קולות חיצוניים.

מה מכשיר אותי לאמן בפסיכודרמה אנשים במשבר??

הטיפול בפסיכודרמה התפתח במרוצת השנים ועשה לא מעט דרך מאז ש יעקב לוי מורנו המציא אותו לראשונה. למדתי את הפסיכודרמה הקלאסית , לימודי טיפול שלוש שנים מלאות, לרבות המסלול המלא .והשתתפתי בקבוצות פסיכודרמה רבות.

בשנת 2012  חוויתי חוויה משברית שטלטלה את עולמי ובעקבותיה, בשנת 2016 השקתי מודל חדש ומיוחד – אימון בפסיכודרמה – ליציאה ממשברים, המשלב כלים מעולם הטיפול בפסיכודרמה +גישה וכלים אימוניים.

פסיכודרמה – למי מתאים טיפול בפסיכודרמה?

 1. אם אתם אחרי משבר או אובדן.
 2. שינוי- אם אתם מתקשים לבצע שינוי ומרגישים תקועים.
 3. אם אתם מרגישי חסרי בטחון והערכה עצמית.
 4. אם קשה לכם ליצור קשרים משמעותיים, כמו זוגיות, חברויות משפחה וכו’.
 5. אם אתם מרגישים מדוכדכים, עייפים, עם תחושות אשמה וחוסר מוטיבציה.
 6. אם העבודה ו/או הקריירה תקועים.

 מה עושים באימון בפסיכודרמה המשלב כלים טיפוליים ואימוניים?

 1. בטיפול מאתרים את “סיבת” התקיעות.
 2. מתחברים ומחזקים את נקודות החזקה שלכם.
 3. לומדים ומקבלים כלים לאיך להיות “בקשר” עם עצמכם.
 4. לומדים לבנות קשרים משמעותיים ועמוקים בכל תחומי החיים.

פסיכודרמה – נושאים נפוצים לטיפול

לאימון בפסיכודרמה ליציאה ממשברים, בנתניה והסביבה או אימון בפסיכודרמה בתל אביב

מקבלת מטופלים בקליניקה בתל אביב בכתובת: חשמונאים 105 תל אביב

בימים א-ה מ9:00 עד  19:00

לקבלת פרטים נוספים על אימון בפסיכודרמה או התקשרו לירדנה 052-477-8888

  האימייל שלך: (חובה)

  השם שלך(חובה):

  הטלפון שלך (חובה)

  רוצה להצטרף לרשימת התפצה

  לראיון שנערך איתי על אימון המשלב טיפול בפסיכודרמה וכלים אימוניים בתל אביב 

  לקרוא קצת עלי ועל הרקע שלי

  הערות

  1. Schact, Michael. Sponteneity-creativity: the psychodramatic concept of change. In B. Clark, J. Burmeister, and M. Maciel, “Psychodrama: Advances in Theory and Practice.” Taylor and Frances: USA. ISBN 0-415-41914-X

  אל תתביישו לשתף