טיפול הוליסטי – מה הוא טיפול הוליסטי ולמי הוא מתאים

טיפול הוליסטי

טיפול בכאבים פיזיים ורגשיים 

 

טיפול הוליסטי ע"י ירדנה סעדה

  האימייל שלך: (חובה)

  השם שלך(חובה):

  הטלפון שלך

  רוצה להצטרף לרשימת התפצה

  טיפול הוליסטי – על מה מדובר?

  מדובר על טיפול שבסיסו הוא חיבור בין גוף לנפש – כל כאב או מחלה הם תוצאה של משבר רגשי  או אבדן.

  הטיפול משלב מגע ושיחה, במודל ייחודי שמביא את המטופל לזהות את דפוסי החשיבה, הרגש וההתמודדות, המביאים אותו לחולי הפיזי והרגשי.

  בנוסף, במהלך הטיפול מפתח המטופל הכרות עם הכוחות שלו ויכולת  להשתמש בהם להחלמה בשני המישורים.

  טיפול הוליסטי – איך הגעתי לזה?

  נראה לי שמאז ומעולם הרגשתי דברים. בצורה מאוד עמוקה וחזקה. בשלבים מוקדמים של החיים שלי קיבלתי, מה שנקרא, מסרים, באמצעות חלומות. פיתחתי את היכולות הזאת באמצעות לימודים שונים בתחומים שונים. אסטרולוגיה, טארוט, ביו-ארגונומי ועוד.

  יכולה לספר לכם ששנים רבות במצב שבין ערות לשינה היית מקבלת שאלה קבועה:”האם את רוצה את הכוח?,”. תמיד סירבתי. אמרתי לא. יום אחד הסכמתי. כי הרגשתי שאני חייבת להבין את הדבר הזה. מהו הכוח הזה? מה הוא נותן? למה אני צריכה אותו? הוא טוב או רע? ועוד שאלות כאלה ואחרות. כתשובה לכן שלי, הרגשתי זרמים עזים שהחלו בכפות הרגליים ועלו בהדרגה לכל הגוף, הזרמים שיתקו אותי. ללא כל יכולת לזוז או אפילו להניע איבר כלשהו..

  ואז גיל, בעלי, עליו השלום, חלה במחלת הסרטן. הדבר היחיד שהצליח להרגיע אותו, לשעות ספורות הוא המגע שלי על גופו. רק אז הצליח להירדם. משם התחלתי לקבל מסרים על מחלתו ואפילו על מותו.

  אחרי מותו של גיל, מיד שקמתי מהשבעה, שמתי לב שהפסקתי כמעט לשמוע באוזן השמאלית. גיליתי את זה כשהלכתי לקניות בקניון המקומי. ראיתי את העוברים ושבים, מבלי להיות מסוגלת לשמוע אותם. כל מה ששמעתי הוא קולות צורמים ובלתי ברורים, עד כדי שנאלצתי לעזוב את המקום, בלי הקניות. הבנתי שהחלשות השמיעה נבעה מהטראומה שחוויתי ממחלתו ובסופו של דבר ממותו.  מתוך התהליך האישי שלי, בניתי מודל ייחודי, שהביא אותי בהדרגה, למצב שהשמיעה חזרה אלי כמעט לחלוטין.

  זהו ומשם הכול כבר היסטוריה. היום יש לי מטופלים רבים שמגיעים  לטיפול הוליסטי, המשלב מגע ושיחה, בכדי להקל על כאבים גופניים  ורגשיים שפרצו לאחר אבדן או משבר רגשי. המטופלים חווים שיפור במצבם תוך פרק זמן קצר יחסית, רובם לאחר שהתייאשו מהרפואה הקונבציונאלית או משיטות טיפול אחרות שהתנסו בהן.

  טיפול הוליסטי – אז מה ההבדל בין טיפול הוליסטי  לבין טיפול רגיל?
  בטיפול הוליסטי, שעובד על חיבור בין גוף לנפש, ההתמקדות היא בניקוי מקור הכאב. במגע עדין ותקשור אני מקבלת את המסר מה מטריד אותו ומה הוא הנושא בו הוא עסוק ו/או מוטרד. 
  משם הדרך ממוקדת יותר, קצרה יותר. בשימוש בכלים המשלבים מגע ושיחות, לרבות תקשור, אנו פותרים את הבעיה, בזמן יחסית קצר, תוך מתן תשובות וכלים פרקטיים לשינוי ופריצות דרך. 

  טיפול הוליסטי – למי מתאים הטיפול הזה הטיפול מתאים לסובלים מכאבי ראש, גב, צוואר, מיגרנות, רגליים, כאבי מחזור, ועוד. כמו כן לסובלים מחרדות, מצב רוח ירוד, אנשים אחרי טראומה או אובדן. הטיפול ההוליסטי, הוא עמוק, ממוקד ורך. מנקה את הכאב שנובע מהחוויה הקשה. מקדם את המטופל להיות קרוב יותר לעצמו, להבין את רגשותיו, להכיר את כוחותיו ,תוך פיתוח מיומנות להשתמש בהם לחיים בריאים וחופשיים מכאב פיזי ורגשי.
  דברו איתי, ירדנה.smiley

  אשמח להיפגש באבן יהודה 

   האימייל שלך: (חובה)

   השם שלך(חובה):

   הטלפון שלך

   רוצה להצטרף לרשימת התפצה

   מזמינה אותך לשלוח לי מייל אישי com_gs@netvision.net.il
   או  להתקשר 052-4778888
   ירדנה סעדה
   IMG_0757-1024x682_640x426
   אל תתביישו לשתף