fbpx

שאלות ותשובות על אימון אישי

1.מה זה אימון אישי?

באימון אישי מגדירים מטרה שרוצים להשיג. זו יכולה להיות מטרה מוחשית כמו ליצור מקום עבודה חדש, זוגיות או לעבור דירה. או מטרה רגשית יותר כמו להרגיש טוב, להעלות את הביטחון העצמי, להרגיש סיפוק, להתמודד עם משבר. מגיעים לאימון כי רוצים ליצור שינוי של מעבר מנקודה א לנקודה ב. אך לצד זה ישנו רווח עצום כי גם לומדים שפה חדשה. שפה של בחירה, של אחריות, של אקטיביות, של חיוביות. באימון מגדירים באופן בהיר, מדוייק לאן רוצים להגיע, שזה לבדו עניין לא פשוט ומקדם. בונים תכנית ומתמודדים עם מה שחוסם אותנו להגיע לשם – אנחנו. מתמודדים עם פחדים, אמונות, הרגלים ונקודת מבט כללית על ניהול חיים ומבינים שנוכל ליצור את מציאות חיינו כפי שנרצה.

2.אימון אישי יכול להתאים לכל אחד?

לכל אדם כדאי מאוד ללמוד את השפה המופלאה הזו של בחירה. כל אדם שתקוע באיזה תחום בחייו כדאי לו לקחת אחריות על כך. ובתנאי שהוא מבין שדרושה השקעה. אימון מתאים לאנשים שמוכנים ורוצים להשקיע בחקירה פנימית, בהתנסויות, באימון אקטיבי

3.האם מגיעים לאימון אישי רק כשיש בעיה לפתור?

אני לא מכירה מישהו שישקיע זמן, אנרגיה וכסף כשאין לו בעיה, אני גם לא מכירה אדם שאין לו בעיה. הבעיה היא שאנשים מגיעים לאימון ב"תחתית", כשכבר אין כוחות להכיל את בן הזוג אחרי שנים של מריבות, כשלא מוצאים עבודה תקופה ממושכת ומתחילים להרגיש דיכאון, כשהבן זוג בגד בה, כשפיטרו אותו מהעבודה, כשהיא כבר לא יכולה לקום מהמיטה בבוקר. אז התהליך הוא מורכב יותר. לכן עדיף להגיע כשנמצאים בצומת החלטות, כשמתחילה תקופה לא פשוטה, כשמרגישים תקועים ולא לחכות לנפילה הגדולה.

4.מה ההבדל בין אימון אישי וטיפול פסיכולוגי?

בדרך כלל טיפול פסיכולוגי ארוך יותר. האימון אצלי הוא תהליך אינטנסיבי שכולל הרבה התכתבויות וקשר בין הפגישות, לכן גם אפשר ליצור שינוי בזמן קצר יחסית. בטיפול פסיכולוגי נוגעים בעבר, בילדות, בשורשי התפתחות הפחדים והתפיסות ובאימון מתמקדים בעתיד, לאן רוצים להגיע, מי אנחנו בוחרים להיות.

איך לריב נכון בזוגיות

באימון אישי יש חיבור לתירגול, לפעולה ולעשייה.

5.האם כל תקיעות בחיים תלויה בהיבטים רגשיים וניתנת לפתרון?

חד משמעית כן. ההיבט הרגשי הוא תולדה של היבט מחשבתי. כלומר אנחנו מחזיקים בדפוסי חשיבה, ב"אמיתות" ,פרדיגמות, מספרים לעצמנו הרבה מאוד סיפורים. אני מאיימת על גברים, לא הולך לי עם כסף, כל עוד לא אוריד עשרה קילו אין לי סיכוי. אנחנו כל כך מאמינים לסיפורים ומחפשים שוב ושוב הוכחות במציאות ולמעשה יוצרים אותם. העניין הוא לפתוח עוד אפשרות. לשנות את הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו. כנ"ל אנחנו מספרים לעצמנו הרבה סיפורים ותירוצים למה לא לשנות, כי הכי נעים ונוח לנו במקום מוכר וודאי, גם אם הוא נוראי. אז אנחנו אומרים לעצמנו שיש משכנתא אז זה לא זמן לשינוי בעבודה, והילדים קטנים אז זה לא זמן ללימודים, ואולי יהיה לי בן זוג אז לא עכשיו אחליט על מקום מגורים. המפנה מתרחש כשאנשים מבינים שהם חיים בעולם של תירוצים וסיפורים.

6. יש בעיות שלא ניתן לפתור באימון אישי לחיים?

אנשים שמגיעים לאימון ורוצים שמישהו יחליט עבורם, זה לא המקום. יש אנשים וגם זוגות שמספרים לי על חייהם, על קונפליקטים ומבקשים שאני אכריע. אני לא עושה את זה. דבר נוסף יש בעיות שדורשות טיפול פסיכולוגי או פסיכאטרי, במצבים אקוטים וגם שם השיחות לא מספיקות.

7.תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות באימון אישי לחיים?

זה מאוד משתנה. היו אצלי מתאמנים שאחרי פגישה אחת עשו מהפך בחייהם ויש כאלה שלקח שנה מסיום האימון. תהליך ממוצע הוא בן שלושה חודשים עד חצי שנה ובהחלט רואים תוצאות, הן בהשגת המטרה והן בשינוי התפיסה הכללית.

8. איך את משלבת בין אימון אישי לייעוץ זוגי?

יעוץ או אימון זוגי הוא תהליך אישי המופעל מתוך מערכת. אנחנו מביאים לתוך הזוגיות את כל הקשיים האישיים שלנו. אם משהי סובלת מהערכה עצמית נמוכה היא מאשימה את בן הזוג שלה שהוא מקטין אותה, מזלזל בה וזה מדהים שכשהיא עושה תהליך של צמיחה, כשהיא מתחילה להאמין בעצמה ולהיות אסרטיבית גם בעלה מתייחס אליה כך. או אם אדם מאוד ביקורתי כלפי עצמו, הוא לא יהיה אף פעם מרוצה. הוא יביא את זה לזוגיות, הוא יבקר את בת הזוג שלו שוב ושוב. אם יעשה עם עצמו שינוי, אם ילמד ליהנות ממה שיש לו, לקבל את עצמו יותר, הוא יקבל גם את בת הזוג שלו. כמובן שבייעוץ זוגי יש את הנושא של תקשרת. אנשים לא מדברים באופן ישיר, וכשמדברים לא יודעים איך לקדם את הקשר באמצעות השיחה מרב הגנות וקבעונות. את זה לומדים באימון זוגי.

יש לך עוד שאלות? 

  כן, אני רוצה לקבל פרטים על אימון אישי ברחובות או בתל אביב

  האימייל שלך: (חובה)

  השם שלך(חובה):

  הטלפון שלך (חובה)

  רוצה להצטרף לרשימת התפצה

   

  מדריך לקרבה בזוגיות