ייעוץ זוגי ב-2020 – ייעוץ זוגי ממוקד לשיפור הזוגיות אצל יועצת זוגית מומלצת

מטרתו של ייעוץ זוגי היא “התרת הקשרים” ומתן אפשרות להתחדשות ולאהבה. הסתדרנו לנו זוגות זוגות אבל לא תמיד אנחנו יודעים מהו המתכון לזוגיות מוצלחת, זוגיות מאושרת ואיך לשמר את התשוקה בזוגיות. 

ייעוץ זוגי – מה מייחד את השיטה שלי?

תהליך ייעוץ זוגי קצר מועד ועם זאת מעמיק ויסודי.

תהליך הטיפול הזוגי כולל מפגשים משותפים לבני הזוג ולעיתים מפגשים פרטניים לכל אחד בנפרד.

בתהליך נשתמש בכלים ייחודיים מעולם האימון, הפסיכודרמה ומודלים חדשניים לשינוי.

כלים אלה מאפשרים הבנה של כל אחד מבני הזוג את עצמו, את בן זוגו ואת הקשר וזה בעצם המתכון לזוגיות מוצלחת.

שלבי התהליך של ייעוץ זוגי אצל מטפלת זוגית מומלצת

 • מיקוד הקושי והבנתו ברמה המעשית והרגשית.
 • התקשורת האישית של כל אחד מבני הזוג עם עצמו, בעולם ובקשר.
 • התקשורת הזוגית- הדרך, התדירות והעומק.
 • היכרות מחודשת בין בני הזוג.
 • פיתוח אינטימיות רגשית, הבנה ותמיכה הדדית אצל הזוגות.
 • בניית “ארגז כלים” לקשר ולהתפתחות אישית בתוך קשר.
 • יצירת “חיבור מחודש” המתאים לשני בני הזוג.

ייעוץ זוגי הינו תהליך הכולל לפחות 10– 12 מפגשים, הפגישות משותפות ולעיתים מתקיימות במקביל פגישות אישיות. בתהליך זה בעזרת מפגשים עם יועצת זוגית מעלים בני הזוג את הקשיים שלהם ויחד יוצרים דרך חדשה של בניית תקשרת אותנטית, פתוחה בין בני הזוג המאפשרת בניית מערך של סדר בחלוקת התפקידים ובביצוע משימות משפחתיות, לרבות סדר בניהול הכספי המשפחתי, של פתרון בעיות מהותיות בהבדלים בין בני הזוג, יציאה ממשברים ושבירת אמון שנוצרה במהלך הזוגיות.

לייעוץ זוגי ניתן ללכת כאשר יש משבר בזוגיות או מריבות וויכוחים אינסופיים. אבל כמובן שעדיף להקדים תרופה למכה ולהגיע לפני שנוצר משבר בזוגיות. המפגשים עם המטפלת הזוגית יזרזו את תהליך איחוי הקרעים וימנעו הגעה למשבר בזוגיות.

בייעוץ הזוגי מתמקדים בפתרונות ליישום בחיי היום יום לצד פיתוח היכולת של בני הזוג להכיל את החולשות והחסמים של עצמם ושל בני זוגם תוך עידוד לצמיחה משותפת ובניית קווים מנחים שיסייעו להצלחה מתמשכת בבניית הזוגיות העתידית.

בייעוץ זוגי מקבלים את הכלים לזוגיות טובה, זוגיות בריאה, זוגיות מוצלחת.

ייעוץ זוגי – למי מתאים ייעוץ זוגי?

הייעוץ מתאים לבני זוג שטרם נישאו ומתמודדים עם קשיים בבניית זוגיות יציבה ומקדמת, מתאים לבני זוג צעירים שמתמודדים עם קשיים בגידול הילדים, בניהול הכספי ובניית הקריירה שלהם, מתאים לזוגות נשואים או שחיים ביחד, באמצע החיים שעברו כברת דרך ומתמודדים עם תחושה שהזוגיות כבר לא מספקת את מה שסיפקה בעבר, מתאים לזוגות מבוגרים שמתמודדים עם יציאת ילדים מהבית, מתאים לזוגות בפרק ב – זוגיות שנייה  שמתמודדים עם קשיים בבניית משפחה משותפת משתי משפחות.

הזוגיות מפגישה אותנו יום יום עם אתגרים לא פשוטים ובקלות יכולה להפוך לנטל, לגורם מעכב בחיים שלנו ולגרום לנו להרגיש שאנחנו לא אוהבים את עצמנו. זה יכול להיות אחרת, ניתן להפוך זוגיות לגורם שנותן כוח, גורם מחזק ותומך שמאפשר לנו לקום בבוקר עם חיוך, לצאת לעבודה בשמחה, לחזור לבית נעים וחם וללכת לישון בשלווה ובציפייה לבאות.

בתחום של ייעוץ זוגי עוסקים בין היתר ב:

 • בניית תקשרת אותנטית, פתוחה
 • יצירת שותפות
 • יצירת חברות
 • בניית אינטימיות
 • חום ומגע
 • בניית בית מתפקד ומצליח מבחינה כלכלית
 • התמודדות עם משברים וקשיים שהחיים מזמנים לנו
 • יצירת עצמאות וצמיחה אישית לצד חיבור וצמיחה משותפת
 • גידול ילדים באווירה תומכת וחמה
 • ניהול משימות שוטפות לצד תכנון ארוך טווח ויצירת תפיסה חדשה של נתינה הדדית
 • יכולת להכיל שוני וקונפליקטים לא פתורים
 • התמודדות עם משברי אמון ומשברים בכלל
 • למה אנשים בוגדים ומה עושים כשמגלים בגידה?
 • האם ניתן לשקם קשר אחרי בגידה

ליעוץ זוגי ניתן להגיע לבד או יחד, הדבר החשוב לזוגות הוא לעצור את ההתדרדרות לפני שתגרום להרס עצמי, הרס הדדי ופגיעה בילדים. התקשר/י עוד היום לפגישת יעוץ ראשונה ותיווכחו שמצב שנראה בלתי הפיך, חסר תקווה ומעיק הופך למצב אופטימי, בונה ומחזק. כי תמיד יש עוד אפשרות…

התהליך בליווי מאמנת ויועצת זוגית מומלצת, בעלת תואר שני, בוגרת לימודי ייעוץ בפסיכודרמה, לימודי אימון ולימודי יעוץ זוגי. בעלת ניסיון מוצלח עם יחידים וזוגות. עובדת בתהליך קצר מועד ליישום מיידי של תפיסת הזוגיות כהזדמנות. מטפלת זוגית מומלצת.

בייעוץ זוגי נשאל

מדוע אתם רוצים זוגיות בחייכם?, האם אתם מרוצים מהזוגיות שלכם?

האם אתם מרוצים מדרך התקשורת עם בן/בת הזוג?, האם אתם מרוצים מתדירות ועומק השיחות?, עד כמה אתם מביאים את עצמכם באופן גלוי ופתוח?

האם קיים קשר אינטימי בזוגיות?, האם אתם מודעים למעודדי ומעכבי האינטימיות ויחסי המין שלכם?

האם אתם מבטלים את עצמכם ומוותרים על העקרונות שלכם?, האם אתם לא רואים כלל את בן או בת הזוג?

מהו התפקיד שמגלם כל אחד בזוגיות? מי יוזם? מי דומיננטי?, האם הייתם רוצים לשנות את התפקיד הקבוע שלקחתם?

האם הייתם רוצים לעצמכם זוגיות שונה? איזו?, מהי זוגיות אידיאלית עבורכם?

האם אתם מבינים מהי האחריות שלכם למצב הזוגיות?, האם לכל אחד ברור איך הוא מקדם את הקשר ואיך הוא מחבל בקשר?

משברים בחיי זוגיות יוצרים תסכול ויאוש, הויתור על הסיכוי הוא גם ויתור על עצמנו. ככל שחולף זמן מתקבעים בזוגיות שמתרחקת מהאידיאל שלנו. לכן כדאי לפנות לעזרה בהקדם ולא לחכות לנפילה גדולה יותר.

לאימון ליצירת זוגיות מוצלחת או ליציאה ממשבר ניתן ואף מומלץ במקרים רבים להגיע לבד. כאשר אחד מבני הזוג מתחיל בשינוי גם השני מצטרף אליו, גם כשהוא לא נוכח באימון עצמו. המשפט השגור “היא לעולם לא תשנה”, או “הוא לעולם לא ישתנה”, הוא הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו כדי לא להתקדם לשינוי.

עשר סיבות ללכת עוד היום לייעוץ זוגי ממטפלת זוגית מומלצת:

ולמה בכלל ללכת לאימון זוגי

זוגות או יחידים מגיעים בדרך כלל לאימון או לייעוץ זוגי כאשר הם חווים משבר חמור ביחסים. האחד מאיים לעזוב או שכבר נמצאים בתהליכי פרידה, בני הזוג אינם מתקשרים ביניהם, לעתים לא מחליפים מילה במשך עשרות ימים. אחד מבני הזוג בגד באמון השני, אם בכך שקיים רומן מחוץ לקשר, אם בכך שהפסיד כסף רב ללא ידיעת השני ואם בכל מעשה שהסתיר. לעיתים מגיעים זוגות שרבים ונלחמים, מריבות שגובלות באלימות מילולית או פיזית. ישנם זוגות שלא מקיימים יחסי מין תקופות ארוכות, לעתים כמה שנים רצופות. החגים עבור חלק מהאנשים מסמלים חופש וחגיגות, עבור אחרים סבל מתמשך. זוגות רבים אינם שורדים את תקופת החגים שמביאה עימה מפגש עם מטענים רגשיים, אינטנסיביות בקשר והמצאות בסביבה שלא תמיד תומכת בקשר.

אנחנו משקיעים כל כך הרבה בקריירה שלנו, בילדים, בהתפתחות אישית, בצבירה ותחזוק הנכסים, בבריאות ואת הזוגיות דוחקים למקום אחרון. בפועל אדם שמצוי בזוגיות טובה, שיש בה תקשרת מצוינת מילולית, מינית, המאופיינת בפרגון, תמיכה, הבנה ונתינה הדדית יחיה חיים מאושרים ומוצלחים יותר. אז למה לחכות?

להלן 10 סיבות, למה ללכת לייעוץ זוגי עוד היום :
1. הסיכוי שבני זוג יקיימו שיחה שבועית, בלי הפרעות, בלי לצפות ברקע בטלויזיה, בלי שטלפונים יקטעו את רצף השיחה ובלי לקום מהכיסא היא נמוכה עד אפסית.
2. רובנו לא יודעים לקיים שיחה זוגית רגשית שלא תתרכז בדברים מעשיים כמו מתי כבר נשפץ את המקלחת, איך נגרום לילד שלנו ללכת לישון מוקדם, מה לקנות לקראת שבת או מי יביא את הילד מהחוג ומי ידאג למקלחות היום.
3. הנטייה הטבעית שלנו היא להתלונן ולהאשים, לכן שיחות רבות מתחילות בשקט ובכוונות טובות אך מסתיימות בריב גדול. באימון לומדים ליצור תקשרת של יכולת לבקש, לבטא רגשות, לתאם בקשות ולומדים גם איך לריב נכון.
4. בעיה קטנה ככל שתהיה, ככל שחולף זמן ולא מטפלים בה, הופכת לבעיה גדולה יותר ויותר, עד שאנחנו מרגישים חסרי אונים מולה, אין לנו מושג איל לטפל בה ואנחנו כבר לא מאמינים שניתן לתקן אותה.
5. טיבם של הרגלים רעים הוא להסלים. כך יום בלי לדבר הופך לשבוע ולחודשים, כך ויכוח של הטחת האשמות הופך למסכת של ריבים והתנצחויות יומיומית וכך קללה אחת הופכת לאלימות פיזית קשה.
6. לאנשים לקראת מיסוד הקשר ולאנשים שנשואים חיים שלמים יש מקום לשאול את עצמם מהם הקווים המנחים של הזוגיות שלנו, מהם כללי המשחק בהם אנחנו בוחרים לשחק. מהם הגבולות של החופש, של הביחד, של העיסוק המשותף והנפרד וכן הלאה.
7. הנטייה הטבעית שלנו היא לחשוב שבן או בת הזוג שלי “אשם” במצב הזוגיות שלנו ורק כשגורם שלישי נכנס לתמונה ומסייע לנו לראות את האחריות של כל צד ומסייע לנו להבין שאנחנו ורק אנחנו אחראים לזוגיות שלנו, כל אחד מאיתנו אחריות מלאה של 100% ניתן ליצור שינוי מתמשך.
8. כמו הרגלים רבים בחיינו, גם בזוגיות מתקבעים על פני השנים הרגלים. אני המפנקת, הוא התובעני. אני היציב היא תמיד בסערת רגשות. אני אחראית על כל ענייני הבית והוא על הפרנסה וכו. הרגלים שלא תמיד משרתים את טובת בני הזוג. הרגלים שאנחנו לא תמיד מודעים להם ומאוד קשה לשנות אותם ללא עזרה חיצונית.
9. זוגיות שאין בה שינוי, זוגיות יציבה ו”שקטה” אינה בהכרח זוגיות טובה ולרב מסמנת לנו התדרדרות במערכת הזוגית. כמו בכל דבר בחיים, השינוי המתמשך לצד שימור הקיים הטוב יוצרים מתכון להצלחה.
10. אם לא נלמד, אם לא נעשיר את עצמנו בידע, בכלים חדשים, בזווית ראיה ובהתבוננות מחודשת על הזוגיות שלנו לא נדע, אולי אנחנו מפסידים משהו, משהו גדול כמו לחיות חיי זוגיות מרגשים, מלאי תשוקה, שמחה ואהבה.

אז אפשר להתפשר במה שיש, אפשר לחכות שיהיה ממש רע ואפשר גם לעשות משהו שונה ואמיץ כמו ללכת לאימון זוגי או ייעוץ זוגי

*מפגשי הייעוץ הזוגי מתקיימים ברחובות ובתל אביב.

זקוקים לפרטים נוספים על ייעוץ זוגי ברחובות או ייעוץ זוגי בתל אביב? הקליקו על הקישור הבא: פרטים על ייעוץ זוגי ברחובות ובתל אביב על ידי מטפלת זוגית מומלצת

את המאמר שלנו – ייעוץ זוגי – איך לשמר קשר כבר קראתם?

אל תתביישו לשתף