אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) – איך אימון אישי יביא הצלחה לחייך

אז מה זה בעצם אימון אישי לחיים (קואצ'ינג)?

תוכן

 1. כללי
 2. אימון אישי לחיים (קואצ'ינג)- למה זה מצליח
 3. שלבים שיש לעבור בדרך להשגת מטרות
 4. בוחרים מאמנת אישית לחיים – איך לבחור מאמן אישי לחיים?
 5. הגישה שלי לאימון
 6. אימון ב-zoom
 7. סיכום
 8. ראיון עם מאמנת אישית לחיים
 9. לקביעת פגישה וקבלת פרטים על אימון אישי (קואצ'ינג)

 

כשעוסקים באימון אישי נשאלת פעמים רבות השאלה: מהו אימון אישי לחיים (coaching) ולמה הוא כל כך אפקטיבי?

במאמר זה אנסה לענות על השאלה ולהסביר את יתרונות האימון האישי להצלחה בחיים ובכלל ומה בעצם קורה בפגישת אימון אישי עם מאמנת אישית לחיים.

אם אתה או את מרגישים לא מסופקים, לא מרוצים אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) ,על ידי מאמנת אישית לחיים, מתאים לכם. אם אתם חיים בתחושה של חוסר בביטחון עצמי או הערכה עצמית נמוכה או מסתובבים בתחושה שאתם לא מרוצים, ואתם מתקשים להשיג את מבוקשכם, אימון אישי מתאים לכם.

אימון אישי לפי הפדרצייה לאימון הבינלאומית(ICF):  "שותפות עם לקוחות בתהליך מעורר מחשבה ויצירתי, אשר מעוררת אותם על מנת למקסם את הפוטנציאל האישי והמקצועי שלהם… תהליך האימון עוזר ללקוחות להגדיר ולהשיג מטרות אישיות ומקצועיות במהירות רבה יותר ובקלות רבה יותר מאשר ניתן היה אחרת" 1

אימון אישי לפי הקוד האתי של לשכת המאמנים בישראל: "מקצוע האימון – על כל תחומיו, הוא מקצוע שמהותו מומחיות בניהול תהליך שינוי משמעותי ובר-קיימא. התהליך מוגדר בזמן, והוא מושתת על מערכת יחסים מקצועית, ועל בסיס של פתיחות ושל אמון בין המתאמן למאמן. האימון ממוקד תוצאה מעשית, ועיקרו הנחיית המתאמן למימוש עצמי מיטבי ולהשגת היעדים המבוקשים על ידו – בהתאם לערכיו, לשאיפותיו ולכישרונותיו. תהליך האימון מאפשר למתאמן להכיר בעוצמותיו ובדפוסי המחשבה המנהלים אותו, וכן ליצור רעיונות ותפיסות לקידום השגת מטרתו. המאמן יוצר מרחב שבו המתאמן יכול לעצב את חזונו בתחומים אותם בחר לקדם, ולפעול להגשמתו".

למה מיועדת פגישת אימון אישי? פגישת האימון האישי עם מאמנת אישית לחיים, עוזרת להבין מה מייחד אותנו, מה מספק ומרגש אותנו, מה גורם לנו להצליח ואיך לשנות ולהשיג את המטרות שלנו בהצלחה

אימון אישי לחיים משלב כלים מתחומים רבים ומכיל גישה מעשית, ראלית, פרקטית יחד עם יצירתיות, תעוזה ושמחה.

ניתן לקיים פגישת אימון אישי אחת, אפקטיבית, מקדמת, סדרה של עשר-שתים עשרה פגישות אימון או לקיים תהליך ארוך יותר.

בכל מקרה מתקיימת פגישת אימון אישי להיכרות,  בה נבחן את האפקטיביות וההתאמה של האימונים האישיים להצלחה שלך ואת הכימיה בינך לבין המאמנת אישית לחיים.

באימון אישי לחיים (קואצ'ינג) עוברים מהווה מצוי לעתיד רצוי.

אימון אישי מסייע לעבור ממצב של התנהלות, פאסיביות למצב של ניהול ואקטיביות:

לקחת שליטה על החיים, לנהל את החיים, להיות אחראי לבחירות, לתוצאות. להפוך להיות מובילים במקום מובלים.

לפגישת אימון אישי  ברחובות או בתל אביב ובמרכז ניתן להשאיר פרטים או להתקשר לגלית, מאמנת אישית לחיים, 050-7417040

  האימייל שלך: (חובה)

  השם שלך(חובה):

  הטלפון שלך (חובה)

  רוצה להצטרף לרשימת התפצה

     

  אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) – למה זה מצליח?

  • עבודה בשניים – אדם עיוור אצל עצמו .. אדם, מודע ככל שיהיה, קשה לו לזהות את ה"אוטומטים" שלו, קשה לו לראות את עצמו בזוויות שונות והכי קשה לו לראות דרך חדשה, נתיב חדש, אפשרות חדשה. פה נכנסת לתמונה המאמנת האישית לחיים  היכולה להעיר ולהאיר בזמן פגישת האימון.
  • תרגול – לא רק מדברים על, גם עושים את …
   תאוריות הן דבר טוב ומועיל אך הן אינן מספיקות כדי לחולל שינוי. על מנת לעבור לנתיב חדש לעיתים נחוץ "שיוף" ליכולות ורכישת מיומנויות שיתאימו. כפי שעל מנת לדבר בסינית לפני שנבקר בסין יש לתרגל, כך על מנת לנהל את חיינו בביטחון ובאסרטיביות, יש לתרגל. במהלך האימון האישי מתרגלים את הדברים.
  • קודם תוצאות אחר כך איך נגיע – כששמים את ה"למה" וה"מה" לפני ה"איך"…
   "מי שיש לו איזה למה למענו יחיה, יכול לשאת כמעט כל איך" (ניטשה). היכולת לנסח מה אנו רוצים בצורה חיובית, בהירה ומדויקת היא השינוי.

  ההבדל בין אימון אישי על ידי מאמן אישי לחיים למנטורינג (mentorship) הוא שבאימון אישי מתרכזים במטרות וייעדים ספציפיים לעומת יעדים כלליים יותר במנטורינג 2

  אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) מיועד לסייע להשיג מטרות שונות. בדרך להשגת המטרה לומד המתאמן לפתח גישה אימונית לחייו. גישה שמובילה להעצמה – היכולת לבחור עבורנו את האפשרות הטובה ביותר מתוך מקום של קבלה ואהבה עצמית, לשנות, ליצור לעצמנו את המציאות שנבחר, לברוא את עצמנו כרצוננו.

        

  אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) – שלבים בהשגת מטרות

  הגדרה בהירה של מטרה ויעד – לא מספיק לרצות, חשוב להגדיר בדיוק מה ומתי. ככל שאנחנו מגדירים, מתפנה לנו יותר אנרגיה להשגת המטרה ואנו מגדילים את הסיכויים שלנו להשיג אותה. המחשבות שלנו הן השלב הראשון ביצירת המציאות שלנו. אם נסתובב בעולם בהרגשה שאנחנו כבר מוצלחים, מאושרים ושהנה אנחנו בדרך להשיג את המטרות שלנו, אנחנו מכינים את עצמנו נפשית, מנטאלית ואפילו פיזית לכך בדיוק. ככל שאנחנו קונקרטיים אנחנו משיגים דברים קונקרטיים. תחשבו על תקופה שבה אתם רוצים לצאת לחופשה. אתם מתלבטים, לאן, לצפון, לחו"ל, אולי לסקי, לכמה זמן, עם מי, מה כדאי, כמה אנרגיה מושקעת כאן. לעומת זאת ברגע שהחלטתם, פריז, חמישה ימים, בן זוגי ואני ועוד זוג. כמה אנרגיה מתפנה, אז אפשר ללכת ולבדוק מסלולים, מה ניקח, אז אפשר להיות פנויים להשיג את המטרה. בתחילת האימון האישי מגדירים את המטרות בבהירות.

  אימון (קואצ ינג) משתמש במגוון של מיומנויות תקשורת (כגון ניסוח בעיה מחדש ממוקד, מקשיב, תשאול, הבהרה וכו ') כדי לסייע ללקוחות לשנות את נקודות מבט שלהם ובכך לגלות דרכים חדשות כדי להשיג את מטרותיהם 3

  היכרות עם הפחדים והדפוסים שלנו – כשרוצים להשיג מטרה חדשה עולים בנו פחדים. פחד שלא יאהבו את מה שאנחנו עושים, פחד ממה יגידו, פחד שאם נתמסר למה שאנחנו אוהבים דברים אחרים יתפרקו לנו, פחד שניכשל, פחד שנצליח. לכולנו יש תפיסות לגבי עצמנו, לגבי כסף, לגבי הצלחה, לכולנו יש דפוסים ש"תוקעים" אותנו ומובילים אותנו למלחמות פנימיות שרק מחלישות ומעייפות. מה שכן אפשר הוא ללמוד להתמודד איתם, אפשר ללמוד לנהל אותם. ההתחלה היא בכך שנכיר אותם. שנהיה מודעים לפחדים, לחולשות שלנו, למה עוצר אותנו או יותר נכון לאיפה אנחנו עוצרים את עצמנו, כי רק אנחנו יוצרים לעצמנו את המציאות שלנו.

  התמסרות – ספקות וגורמים נוספים מונעים מאיתנו להתמסר להשגת המטרות שלנו. אנחנו טועים לחשוב שאם רק נהיה בטוחים, שאם רק נאמין בעצמנו יותר – יש סיכוי שנתמסר. פרפקציוניזם, ביקורת, הפחד שהכל כבר נעשה, מונעים מאיתנו להתמסר. לפעמים אנחנו הופכים להיות ציניים רק בשביל להישמר מלהתמסר. תחשבו על מישהו שכל הזמן מנסה להיות מושלם, להיות פרפקט, או על מישהו שכל מה שהוא עושה יש לו ביקורת על זה – איך הוא יכול להתמסר, לשחרר משהו. תחשבו על מישהו שמרגיש שאין לו משהו חדש להביא, למה שיתאמץ בכלל. כל אלו הם כוחות שאם לומדים לנהל אותם יש אפשרות להתמסרות. לעולם קשה לעשות שינוי, לעשות שינוי זה לעשות משהו חדש, זה לצאת מאזור הנוחות שלנו, ממה שכל כך מוכר לנו. תחשבו שאתם מתרחצים באותו אופן, שוטפים כלים באותו אופן וגם מקדמים את עצמכם במקרה הטוב או לא מקדמים בכלל, באותו אופן, באותו דפוס. עד כמה אנו מעזים לעשות משהו שבדרך כלל אנחנו לא עושים, עד כמה אנחנו יוצאים מאזור הנוחות המוכר לנו. התמסרות היא דבקות, היא נחישות, היא לפתור את הקושי הכי גדול שלנו במשמעת עצמית.

  עשייה – אפשר להמשיך לחכות שדברים יקרו ואפשר לעשות. עשייה עם משמעת היא קריטית. פיתוח חיים בהם "מילה היא מילה" חיונית לקיום חיים של משמעות, של השגת המטרות שלנו. לעולם לטפס על הר גבוה יראה כמו משימה ענקית ומפחידה. העשייה הופכת אפשרית ואפילו נעימה ומלהיבה כשאנחנו לומדים לצעוד צעד צעד. חוק המספרים הגדולים עובד, ככל שנעשה כדי לקדם את עצמנו נשיג יותר. הערכים המעשיים שמקנה האימון האישי, מקדמים את העשייה לקראת הגשמת היעדים.

  ידע– אף אחד מאיתנו לא יודע הכל ואולי אף טוב שכך. כל מה שאנחנו עושים מסתמך על שימוש בידע האישי שלנו, מה שלמדנו לאורך השנים וניסיון העבר שלנו. כל הידע הרחב הזה עדיין מגביל אותנו לראות אפשרויות מסוימות. לפעמים לא מצליחים להתגבר על מכשול מסוים, לא מתקדמים בגלל שחסר לנו הידע, או חסרה לנו האפשרות לגלות את הידע הזה בתוכנו. לשם כך חשוב להיעזר, למקד איזה ידע חסר לי ולשוב וללמוד אותו. לשם שימוש מיטבי בידע שלנו חשוב להשתמש ביצירתיות שלנו. היכולת לראות פתרונות חדשים לבעיות קיימות, היכולת לראות אפשרויות רבות ככל האפשר פותחת לנו צוהר רחב יותר לידע שלנו.

  אימון אישי - מטרה

  בפגישת אימון אישי לחיים עם מאמנת אישית לחיים נוגעים בכל השלבים האלה, כמובן בהתאם למה שיקדם את המתאמן לעבר השגת מטרות ולקיום חיים של הגשמה. טיפול קואצ'ינג הינו דרך יעילה להשגת מטרות.

  כעת, אפשר להתחיל בלענות על כמה שאלות:

       

  בוחרים מאמן אישי – איך לבחור מאמן אישי לחיים

  שאלה שעולה פעמים רבות היא "איך למצוא מאמן אישי?"
  למצוא מאמן אישי שסומכים עליו זה אכן לא קל. קואצ'ינג אישי הינו תחום חשוב בחיים של כולם.
  כאשר נבוא לבחור מאמן אישי או מאמנת אישית לחיים נבדוק כמה קריטריונים חשובים:

  • הכשרת המאמנת האישית לחיים ונסיונה

   • היכן למד המאמן את מקצוע האימון?
   • אילו תעודות יש לו? האם הוא "חבר בלשכת המאמנים בישראל"?
   • לא פחות חשוב – מה הניסיון שלו. האם הוא חדש בתחום או שליווה כבר מתאמנים בהגשמת המטרות שלהם?
  • המלצות על המאמנת אישית לחיים – 

  • כימיה עם המאמנת האישית לחיים

   • את המאמן תפגשו כל שבוע לכן הוא צריך להיות מישהו שאתם נהנים ורוצים לפגוש
   • האם המאמן לחיים הוא אדם שמבין אתכם
   • האם המאמן האישי אמפטי וסימפטי
   • האם הוא במצב של קבלה או שהוא מבקר אתכם על כל צעד ושעל
  • אימון אישי (קואצ'ינג) – מחיר

   • באופן פרדוקסלי לא מומלץ לחפש את המחיר הזול. אתם לא רוצים מאמן אישי שהוא כל כך נואש למצוא עבודה עד כדי הורדת מחירים מסיבית
   • מומלץ לעשות סקר שוק ולהימנע מנקודות קיצון – הזול ביותר והיקר ביותר.

  את הקריטריונים האלו יש לשקלל בעת בחירת המאמן האישי. כדאי לזכור שאנשים שונים זה מזה ולכן גם מאמנים שונים מתאימים לכל אחד. לכל מאמן אישי לחיים שיטה משלו והדרך שלו לתהליך האימון.

  מה מגדיר אותי כמאמנת

  היכולת שלי לסייע לאנשים להשיג מטרות שונות תוך הפנמת הרעיון שאחריות יצירת המציאות היא עליהם. הם בוחרים, הם מחליטים, הם יכולים להגיע למה שיבחרו ככל שיהיו מדוייקים בהגדרת המטרות שלהם ומחוייבים לדרך שבחרו, כאשר היא בהלימה לערכים שלהם.
  אני מסייעת למתאמנים לראות שתמיד יש עוד אפשרות, תמיד יש עוד נקודת מבט ופרשנות.
  הקשר בינינו מסייע להפנמה ויישום עקרונות של עמידה במילה, של לקיחת אחריות, של כבוד הדדי.
  הקשר בינינו הוא מרחב המאפשר למתאמן להביא את עצמו, כל כולו, ללא שיפוט, ללא ביקרת, בקצב שמתאים לו.
  אני מדגישה באימון את המודעות לדפוסי מחשבה, רגש ופעולה שחוזרים על עצמם, את התפקידים הקבועים שאנו נוטים לקחת במערכות יחסים.
  אני מקבלת ואוהבת את המתאמנים שלי, מאמינה בהם וזה מהווה בעיניי כח עבורם שמסייע להם לאהוב ולקבל את עצמם, על ה"פגמים", ה"חולשות", ה"טעויות" שהם עושים.
  מבחינתי כל פגישת אימון היא משמעותית ויש בה צעד לשינוי. בדרך כלל במהלך של 12 פגישות אפשר לעשות תהליך משמעותי של שינוי והשגת מטרות מוגדרות.
  עם זאת, אני מאפשרת אימון ארוך טווח, אפילו לכל החיים, כל עוד מתקיים העיקרון של האימון תורם למתאמן לקדם מטרות ולא מתקיימת תלות לא בריאה.
  אני מחוייבת לדוגמא אישית כמאמנת, כלומר עליי לפעול באופן עקבי ליצירת החיים הכי טובים עבורי, תוך למידה והתפתחות מתמדת.
  אני מחוייבת לקבל הדרכה באופן קבוע, ככל שאוכל, על מנת להבטיח שאהיה מאמנת טובה יותר.

  מה מגדיר את מקצוע האימון שלי כלומר כששואלים אותי מהו אימון מה אני אומרת

  אימון מסייע לאנשים להגיע למטרות, לצאת מתקיעות, ליצור מציאות רצויה.
  אימון הוא מסגרת שמהווה סוג של מניפולציה למשמעת עצמית ולפריצת גבולות – בניגוד ליצר הטבעי שמושך לדחיינות ולהישארות באזור הנוחות.
  אימון מדגיש את הכוחות והמשאבים הקיימים של המתאמן, ב-יש כדי להגיע לאותן מטרות.
  אימון מתחיל מהסוף, מהתוצאה הרצויה.

  מהם גבולות המקצוע שלי

  • לא אאמן מי שאין בכוחותיו להבין, להפנים וליישם את התפיסה הבסיסית של אימון שהכח ליצירת המציאות מצוי בידי המתאמן
  • לא אאמן מי שמגדיר מטרות שאני לא מאמינה שיוכל להגשים
  • לא אאמן מי שמגדיר מטרות שנוגדות באופן בסיסי את הערכים שלי
  • לא אאמן מי שעבר טראומה מכל סוג ולא טיפל בה
  • לא אאמן מי שנמצא במצב נפשי רעוע ולא מטופל
  • לא אאמן לניקוי מהתמכרויות של אכילה, סמים, שתייה, הימורים, מין
  • לא אאמן מי שמאובחן פסיכיאטרית ללא אישור מפסיכיאטר מטפל
  • לא אאמן מי שמטופל אצל מטפל אחר במקביל ללא שהביא לידיעת המטפל ויש הסכמה שההקבלה חשובה
  • אמליץ למתאמן על טיפול/אימון אחר לרבות קבוצתי כאשר אחשוב שיהיה זה יעיל ותורם יותר עבורו.
  • לא אאמן בתחומים שאין לי ידע, ניסיון והכשרה בהם כגון אימון ילדים ונוער

   

  אימון  בזום (zoom)

  אנשים שגרים רחוק או אנשים שרוצים לחסוך את זמן הנסיעה יכולים לקיים פגישות אימון באמצעות הזום.  ניתן לקיים פגישת אימון ממש כמו שאימון מתקיים בפגישה פנים אל פנים. ברגע שמתגברים על המחסום הפסיכולוגי של פגישה מסוג זה, מגלים שהאימון הוא אותו אימון. המשאבים שנחסכים כמו זמן, נסיעה, סידור לילדים מושקעים נטו באימון. מגבלת המיקום הגאוגרפי מוסרת. אין צורך להסתפק במגוון מצומצם של מאמנים אישיים במיקום גיאוגרפי רלוונטי וניתן להתאמן על ידי מאמנים מהשורה הראשונה. לפרטים נוספים הקליקו כאן

       

  אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) נוגע במכלול תחומים כמו:

  למאמרים על אימון אישי ב YNET לחצו כאן

  על הרקע, הפילוסופיה ושיטת העבודה של המאמנת שלנו ניתן לקרוא כאן

     

  ורק כדי שלא תגידו שלא מפנקים אתכם – הנה תמלול ראיון טלווזיוני שנערך עם גלית קדמי ביבר – מאמנת אישית לחיים בדרגת מאמנת בכירה מטעם לשכת המאמנים

  1. מהו אימון אישי? מה למעשה עושים בפגישת אימון אישי?

  באימון אישי מגדירים מטרה שרוצים להשיג. מטרה מוחשית כמו ליצור מקום עבודה חדש, זוגיות או לעבור דירה. מטרה ערטילאית יותר כמו להרגיש טוב, להרגיש סיפוק. מגיעים לאימון כי רוצים ליצור שינוי של מעבר מנקודה א לנקודה ב. אך לצד זה ישנו רווח עצום כי גם לומדים שפה חדשה. שפה של בחירה, של אחריות, של אקטיביות, של חיוביות. באימון מגדירים באופן בהיר, מדוייק לאן רוצים להגיע, שזה לבדו עניין לא פשוט ומקדם. בונים תכנית ומתמודדים עם מה שחוסם אותנו להגיע לשם – אנחנו. מתמודדים עם פחדים, אמונות, הרגלים ונקודת מבט כללית על ניהול חיים. עוברים להיות מנגררים למובילים ומבינים שנוכל ליצור את מציאות חיינו כפי שנרצה.

  2. האם אימון אישי מתאים ומומלץ לכל אחד?

  לכל אדם כדאי מאוד ללמוד את השפה המופלאה הזו של בחירה. כל אדם שתקוע באיזה תחום בחייו כדאי לו לקחת אחריות על כך. ובתנאי שהוא מבין שדרושה השקעה. אימון מתאים לאנשים שמוכנים ורוצים להשקיע בחקירה פנימית, בהתנסויות, באימון אקטיבי.

  3. מהי הדרך בה את נוקטת כמאמנת אישית לחיים על מנת להגיע לאנשים, להבין אותם לגעת בהם?

  כולנו מאד מקובעים בתפיסות שלנו. כשאנחנו תקועים אנחנו נמצאים בתוך "לופ" ולא רואים עוד אפשרויות. אחד הדברים שאני עושה באימון הוא פותחת עם המתאמנים אפשרויות נוספות. זה אגב גם הסלוגן שלי, תמיד יש עוד אפשרות. בנוסף, אנשים מגיעים מוצפים, בסערת רגשות ואחד הדברים שמרגיעים הוא לעשות סדר בדברים. לראות את הדברים בצורה בהירה. להחליט על סדרי עדיפויות, להפוך עננה גדולה לרשימה של שלושה, ארבעה דברים.

  4. האם היית ממליצה לאנשים להגיע אלייך לפני שיש בעיה- למטרת מניעה או רק כאשר מתעוררת בעיה?

  אני לא מכירה מישהו שישקיע זמן, אנרגיה וכסף כשאין לו בעיה, אני גם לא מכירה אדם שאין לו בעיה. הבעיה היא שאנשים מגיעים לאימון ב"תחתית", כשהבן זוג בגד בה, כשפיטרו אותו מהעבודה, כשהיא כבר לא יכולה לקום מהמיטה בבוקר. אז התהליך הוא מורכב יותר. לכן עדיף להגיע כשנמצאים בצומת החלטות, כשמתחילה תקופה לא פשוטה, כשמרגישים תקועים ולא לחכות לנפילה הגדולה.

  5. מה ההבדל בין האימון שלך לחיים וטיפול פסיכולוגי?

  בדרך כלל טיפול פסיכולוגי ארוך יותר. האימון אצלי הוא תהליך אינטנסיבי שכולל הרבה התכתבויות וקשר בין הפגישות, לכן גם אפשר ליצור שינוי בזמן קצר יחסית. בטיפול פסיכולוגי נוגעים בעבר, בילדות, בשורשי התפתחות הפחדים והתפיסות ובאימון מתמקדים בעתיד, לאן רוצים להגיע, מי אנחנו בוחרים להיות.

  6. האם את מאמינה כמאמנת אישית שכל תקיעות בחיים תלויה בהיבטים רגשיים וניתנת לפתרון?

  חד משמעית כן. ההיבט הרגשי הוא תולדה של היבט מחשבתי. כלומר אנחנו מחזיקים בדפוסי חשיבה, ב"אמיתות" ,פרדיגמות, מספרים לעצמנו הרבה מאוד סיפורים. אני מאיימת על גברים, לא הולך לי עם כסף, כל עוד לא אוריד עשרה קילו אין לי סיכוי. אנחנו כל כך מאמינים לסיפורים ומחפשים שוב ושוב הוכחות במציאות ולמעשה יוצרים אותם. העניין הוא לפתוח עוד אפשרות. לשנות את הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו. כנ"ל אנחנו מספרים לעצמנו הרבה סיפורים ותירוצים למה לא לשנות, כי הכי נעים ונוח לנו במקום מוכר וודאי, גם אם הוא נוראי. אז אנחנו אומרים לעצמנו שיש משכנתא אז זה לא זמן לשינוי בעבודה, והילדים קטנים אז זה לא זמן ללימודים, ואולי יהיה לי בן זוג אז לא עכשיו אחליט על מקום מגורים. המפנה מתרחש כשאנשים מבינים שהם חיים בעולם של תירוצים וסיפורים.

  7יש לדעתך בעיות שלא ניתן לפתור באימון אישי לחיים?

  אנשים שמגיעים לאימון ורוצים שמישהו יחליט עבורם, זה לא המקום. יש אנשים וגם זוגות שמספרים לי על חייהם, על קונפליקטים ומבקשים שאני אכריע. אני לא עושה את זה. דבר נוסף יש בעיות שדורשות טיפול בכדורים, במצבים אקוטים וגם שם השיחות לא מספיקות.

  8. תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות באימון אישי לחיים?

  זה מאוד משתנה. היו אצלי מתאמנים שאחרי פגישה אחת עשו מהפך בחייהם ויש כאלה שלקח שנה מסיום האימון. תהליך ממוצע הוא בן שלושה חודשים עד חצי שנה ובהחלט רואים תוצאות, הן בהשגת המטרה והן בשינוי התפיסה הכללית.

  9. האם את חווית חוויה בעצמך, שהביאה אותך לעסוק כמאמנת אישית לחיים?

  אני למעשה חיפשתי דרך הרבה מאוד שנים. עוד אחרי הצבא כשהלכתי ללמוד נרשמתי לאפשרות ראשונה ראיית חשבון ואפשרות שניה פסיכולוגיה. כשסיימתי ללמוד תואר ראשון ושני במנהל עסקים ושיווק, למדתי טיפול בפסיכודרמה והתקרבתי לעולם הטיפול. במהלך חיי הייתי בהרבה טיפולים מסוגים שונים וכשנפגשתי עם עולם האימון הרגשתי שהגעתי הביתה. הגעתי למקום שמשלים את כל ה"חפירות" הפנימיות שלי, והכניסה פנימה…וזה מקום של בחירה. הבנתי שאני בוחרת ליצור את מציאות חיי, שאני יכולה לבחור כל מה שאני רוצה. שהכל פתוח. ואז שיניתי את כל מהלך חיי.

  10. ספרי לנו סיפור מרגש של מתאמנ/ת שהצלחת לסייע לו/ה באמצעות אימון אישי לחיים

  מתאמנת הגיעה אליי לפני מספר שנים בראש מושפל וגב שפוף, בחורה צעירה שמרגישה שאין לה סיכוי בחיים האלה, ללא עבודה, ללא זוגיות. בתהליך מרגש היא התחברה לכוחות שלה, לעוצמות שלה, היא למדה את האפשרות לבחור, ליצור את מציאות חייה ומה שמרגש מעבר לתהליך האימון היה שכעבור שנה היא הגיעה אליי עם בן זוג להזמין אותי לחתונה ולפני זמן קצר שלחה אליי תמונות של הילד שלהם.

  11.איך אימון אישי לחיים קשור לייעוץ זוגי?או איך את משלבת בין אימון אישי לייעוץ זוגי?

  יעוץ או אימון זוגי הוא תהליך אישי המופעל מתוך מערכת. אנחנו מביאים לתוך הזוגיות את כל הקשיים האישיים שלנו. אם משהי סובלת מהערכה עצמית נמוכה היא מאשימה את בן הזוג שלה שהוא מקטין אותה, מזלזל בה וזה מדהים שכשהיא עושה תהליך של צמיחה שהיא מתחילה להאמין בעצמה ולהיות אסרטיבית גם בעלה מתייחס אליה כך. או אם אדם מאוד ביקורתי כלפי עצמו, הוא לא יהיה אף פעם מרוצה. הוא יביא את זה לזוגיות, הוא יבקר את בת הזוג שלו שוב ושוב. אם יעשה עם עצמו שינוי,אם ילמד ליהנות ממה שיש לו, לקבל את עצמו יותר הוא יקבל גם את בת הזוג שלו. כמובן שבייעוץ זוגי יש את הנושא של תקשרת. אנשים לא מדברים באופן ישיר, וכשמדברים לא יודעים איך לקדם את הקשר באמצעות השיחה מרב הגנות וקבעונות. את זה לומדים באימון זוגי.

  12.האם יש נושאים שחוזרים על עצמם באימונים אישיים? בעיות שמשותפות להרבה מתאמנים?

  קבלת החלטות זהו נושא שחוזר מאוד – לאנשים קשה לקבל החלטה, לאנשים קשה להתחיל משהו חדש. מהפחד שיכשלו, מהפחד של מה יגידו, מהפחד שיצליחו, מהפחד שלא יתמודדו. היכולת לקחת החלטות במהירות ולעשות שינויים היא משמעותית ומשנה חיים. הרבה אנשים עוסקים בהערכה עצמית, לצערי נמוכה. מרגישים לא שווים, לא ראויים ופועלים מתך המקום הזה.

  13. לסיום גלית, מה הטיפ שאת יכולה לתת לנו כמאמנת אישית לחיים?

  יש לנו נטייה אוטומטית לראות את ה-לא, מה אין לנו, מה אין בנו, מה חסר, מה לא יעבוד, איך לא נצליח. שינוי משמעותי בחיים מתחיל כשמתחילים לראות מה כן. מה כן יש בנו, מה אנחנו עושים טוב, במה אנחנו מעולים, מה אנחנו כן אוהבים. בהקשר הזה אפשר לעשות תרגיל פשוט יומיומי. בסוף כל יום לשאול את עצמנו מהם שלושת הדברים שאני גאה שעשיתי היום, או שאהבתי בעצמי היום.
  יש לנו נטייה לחיות בהולד, לחכות שהילדים יגדלו, שנסיים לימודים, שנמצא עבודה, כדי לעשות דברים שאנחנו אוהבים. למעשה אם עושים דברים שאוהבים, גם שאר היום שלנו הוא שמח יותר, אנחנו מלאים יותר באנרגיה. לכן הטיפ שלי הוא להכין רשימה של דברים שאנחנו אוהבים לעשות, שמרגשים אותנו ופעם בשבוע, אפילו שעה אחת לעשות אותם.
  הטיפ האחרון והחשוב כל כך הוא להוציא מהלקסיקון את המילה – צריך, צריכה. אנחנו לא צריכים כלום, יש לנו חופש בחירה מוחלט.


  לפגישת אימון אישי  ברחובות או בתל אביב ובמרכז ניתן להשאיר פרטים או להתקשר לגלית, מאמנת אישית לחיים, 050-7417040

   האימייל שלך: (חובה)

   השם שלך(חובה):

   הטלפון שלך (חובה)

   רוצה להצטרף לרשימת התפצה

   קישורים נוספים:

   הערות

   1. (ICF. (2008). 2007 annual report: Advancing the art, science, and practice of professional coaching (Pdf document): International Coach Federation. (ICF o. Document Number) p.8)
   2. (Chakravarthy, Pradeep (20 December 2011). "The Difference Between Coaching And Mentoring". Forbes. Retrieved 4 July 2015.)
   3. (Cox, Elaine (2013), Coaching Understood: a Pragmatic Inquiry into the Coaching Process, Los Angeles)