fbpx

למה לא נמשכים לבן/בת הזוג או מפסיקים להימשך לבן או לבת הזוג?

זוגות רבים חווים ירידה במשיכה המינית או אפילו מפסיקים להמשך לחלוטין. הירידה במשיכה המינית משפיעה על הקשר בכללותו וגורמת לבני הזוג להתרחק ולפעמים גם להסתגר בתוך עצמם.

למה לא נמשכים לבן/בת הזוג או מפסיקים להימשך לבן או לבת הזוג?

 1. חשק מיני יורד בכללי ואז כמובן באופן אוטומטי המשיכה יורדת. אנחנו מכובים. יש לכך הרבה מאוד סיבות כמו דכאון, חרדה, מצבים הורמונלים, אורח חיים, מצבים פיזיולוגיים ועוד.
 2. אף פעם לא נמשכנו. יש זוגות שמתחילים את הקשר מחיבור רגשי יותר, מחיבור חברי או ערכי, מחיבור ראציונלי. יש שממהרים כבר להיות נשואים או הורים. על הנייר הכל ממש מתאים אז מדחיקים את חוסר המשיכה. מאמינים שהיא תגיע יום אחד או לא נותנים לכך חשיבות בהתחלה. בדרך כלל אם לא היתה משיכה, לא תהיה משיכה.
 3. נפגענו מאוד. קיללו אותנו, נטשו אותנו, בגדו בנו ונאטמנו. יש לפעמים בקשר מצב אל חזור כזה. שנובע מפגיעה מאוד קשה. היא הרבה פעמים מחוברת לפגיעות אחרות בעבר, ולכן היא מקבלת נפח עוד יותר גדול. לדוגמא בגידה. יש אנשים שלאחר שהם מגלים בגידה הם לא מסוגלים שבן או בת הזוג יגע בהם. הם יכולים להיגעל מהצד השני אבל מתחת יש פגיעה מאוד גדולה ולא להמשך שומר. לא נפתח את הלב , לא נתמסר עד הסוף יותר לעולם.
 4. דפוסים בקשר. היא הפכה שתלטנית, מסרסת. הוא הפך מחנך, משתק. כשמתקבע בקשר דפוס כזה מאוד קשה להמשך. אגב לשני הצדדים. אם היא מבקרת אותו, מקטינה אותו, מסרסת אותו, איך הוא ימשך אליה ולהיפך. כנ"ל תפקידים של אמא-ילד או אבא-ילדה, מתוך התייחסות כזו מאבדים את הקשר של גבר-אישה או אישה-אישה, גבר-גבר, בקשר חד מיני והמשיכה יורדת.
 5. היא השמינה-את זה אני שומעת מהרבה גברים. כן הרבה יותר מגברים וזה לא שהם לא משמינים הרבה פעמים בקשר. ככל שחוקרים לעומק את זה מגלים שזה פחות המשקל הפיזי כמו המשקל הרגשי. כלומר להרבה מאוד אנשים יש חיבור בין משקל לבריאות. בין משקל למרץ ואנרגיה. הם כנראה שומעים אותי עכשיו ואומרים בטח, נכון…לזה כמובן מתווסף הצד החברתית ומה זה אומר עליי שאני עם מישהי שמנה. אנשים שזקוקים הוכחות חיצוניות לערך שלהם יטו לתת לכך משקל. לפעמים זה מתחבר לנו לתכנים אישיים מהעבר שקשורים לאנשים שמנים.
 6. משהו במה שהיא או הוא מייצגים מתחבר למשהו מגעיל, לא נעים, שאנחנו לא מעריכים. היא משקרת. הוא כוחני. קשה לנו להמשך למי שאנחנו כבר לא מעריכים.
 7. הוא או היא עם ערך עצמי נמוך מי שלא מעריך את עצמו ישדר את זה החוצה, אני לא שווה, אז מה יש להמשך אליי. הרבה פעמים אנשים עם ערך עצמי נמוך לא ישקיעו ואף יזניחו את עצמם וזה כמובן לא מושך. יכול להיות מישהו שלא נראה כמו אידיאל היופי מאוד אבל שמשדר אני שווה, שמשקיע בעצמו ונמשך אליו. כשמישהי הופכת התוך הקשר תלותית מדי רוצה מדי , מחפשת מהצד השני אישורים כל הזמן. איך אפשר להמשך לזה. לעיתים זה ילווה בדימוי גוף נמוך או בקושי להתחבר לגוף וזה כמובן משפיע על הרצון לקיים יחסי מין ופחות נמשכים אלינו וגם אנחנו נתקשה להמשך.
 8. אנחנו בעלי ערך עצמי נמוך ומה שמניע את המשיכה שלנו הוא כיבוש, אתגר. ברגע שהשגנו אותו המשיכה יורדת, האדרנלין יורד. זה גם מתאים לאנשים מתקשים להתחבר רגשית והחיבור הוא פונקציונאלי, טכני. הקושי להתמסר לקשר, לרגש, הופך את כל התחום המיני לריגושי בלבד ובקשרים ארוכי טווח כשכבר אין ריגוש, מה שמתניע את המשיכה זה הרגש.
 9. הופכים להיות חברים מדי אין סיכון, אין הרפתקאה, הכל מובן מאליו. אנחנו שני חברים עם דלת פתוחה בשירותים, יודעים כבר הכל על הכל, מסתובבים כל היום בבית עם פיגמות. זה פחות מושך…
 10. לא נהנים ממיניות. אפילו סובלים והמשיכה יורדת. כשאנחנו לא מבטאים את ההעדפות המיניות שלנו, מרצים בתוך מיניות, לאט לאט המשיכה שלנו לקיים יחסי מין תרד וזה כמובן יכול להשפיע על המשיכה לבן או לבת הזוג.
 11. צפייה בפורנו יכולה לגרום לנו להימשך לסצנות מיניות קיצוניות יותר, או שמתחברות לדמויות שנראות בדרך מסויימת. כאשר צופים באופן תכוף בפורנו ומאוננים זה יכול להקטין את המשיכה לבן או לבת הזוג ולמין סטנדרטי.

מאוד חשוב לא לקיים יחסי מין כשאנחנו לא רוצים או לא נמשכים וזה לא נעים לנו.

אפשר להפסיק להמשך בכלל, וזה לא יחזור. אפשר להפסיק להמשך לתקופה וזה חוזר. מה שחשוב הוא להיות מודעים לסיבה ולראות מה אנחנו עושים איתה.

איך לריב נכון בזוגיות

אנשים חיים שנים בלי משיכה ומתוסכלים מינית כי אין להם אומץ להציף את זה.

יחד עם זאת אפשר לקיים קשר זוגי בלי מיניות כאשר זה מתאים לשני הצדדים. למצא פתרונות מחוץ לקשר או לוותר כלל על מיניות, שוב כשזה מתאים לנו.

כשיודעים מה הסיבה אפשר לעבוד על הנושא הזה, למצא פתרונות יצירתיים או כמובן לסיים את הקשר.

 

מדריך לקרבה בזוגיות